LATVIJAS SENIORU ČEMPIONĀTS SNŪKERĀ 2020

TURNĪRA NOLIKUMS

1. Sacensību norises vieta

Viesnīca “A1 HOTEL” - Rīga, Ģertrūdes iela 48A.

2. Sacensību norises kalendārs

05.09. (sestdiena)  - 11:00 - kvalifikācijas grupu spēles,līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3)

- 19:00 - izslēgšanas spēles 1 kārta, līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)

06.09. (svētdiena)  - 11:00 - izslēgšanas spēles, līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)

- 16:00 –fināls,līdz 4 uzvarētiem  freimiem (best of 7)

3. Dalībnieki

Turnīrā drīkst piedalīties spēlētāji,  kuri uz turnīra sākuma dienu (2020.gada 05.septembris) ir sasnieguši 40.gadu vecumu.

4. Turnīra formāts

4.1. Kvalifikācija:

Kvalifikācijas spēles notiek grupās. Katrā grupā tiek ielozēti 4(četri) spēlētāji. Izloze tiek veikta saskaņā ar aktuālo LRBF Latvijas snūkera reitingu (ar pirmo numuru katrā grupā tiek ielozēti spēlētāji, kas reitinga atrodas augstākajās pozīcijās). Turnīra izslēgšanas spēlēm (play–off) kvalificējas 2(divi) labākie spēlētāji katrā grupā grupā. Spēles kvalifikācijas grupās notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3).

Ja spēlētājs pēc izlozes publikācijas LRBF mājas lapā neierodas uz kvalifikācijas spēlēm, visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos. Ja spēlētājs kvalifikācijas gaitā nenospēlēs visas spēles noteiktajā laikā, viņa rezultāti jau nospēlētajās spēlēs tiks anulēti un visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos.

4.2. Izslēgšanas spēles:

Izslēgšanas spēles (play–off) notiek pēc olimpiskās sistēmas. Izslēgšanas spēļu izloze tiks veikta atbilstoši kvalifikācijas grupu rezultātiem. Visas izslēgšanas spēles līdz finālam notiek līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5), bet finālā - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7).

Spēlētājam, kas nokavējis play-off spēles sākumu līdz 5 minūtēm, tiek ieskaitīts zaudējums pirmajā freimā, ja 15 minūtes un vairāk, tiek ieskaitīts zaudējums spēlē ar rezultātu 0:3 bez punktiem freimos.

Izslēgšanas spēļu gaitā pēc katriem 3 (trīs) nospēlētiem freimiem tiek piešķirts pārtraukums 5 (piecas) minūtes.

5. Noteikumi

Turnīra spēles notiek saskaņā ar WPBSA (Pasaules profesionālās biljarda un snooker asociācijas) apstiprinātajiem Snooker spēles noteikumiem.

6. Apģērbs (dress-code)

Dalībniekiem jābūt ģērbtiem tumšās kurpēs (sporta apavi nav pieļaujami), tumšās biksēs ar siksnu (džinsi un sporta bikses nav pieļaujami), vienkrāsainā kreklā vai polo kreklā ar garām vai īsām piedurknēm. Kreklam jābūt ievietotam biksēs. Spēlētāji, kas nav ievērojuši ģērbšanas noteikumus netiek pielaisti.

7. Dalības maksa un apbalvošana

Dalības maksa ir 20 EUR (divdesmit eiro). Dalības maksa tiek samaksāta galvenajam tiesnesim pirms turnīra sākuma. Balvu fonds tiek veidots no dalībnieku iemaksātām dalības maksām un LRBF atbalsta summas, atskaitot ar turnīra rīkošanu saistītus izdevumus. Tiek apbalvotas pirmā, otrā un 2 trešās vietas.