LATVIJAS SENIORU ČEMPIONĀTS SNŪKERĀ 2021

TURNĪRA NOLIKUMS

1. Sacensību norises vieta

Viesnīca “A1 HOTEL” - Rīga, Ģertrūdes iela 48A.

1. Sacensību norises kalendārs

27.11. (sestdiena)              - 10:00 – 17:00 kvalifikācijas grupu spēles, līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3)

- 17:00 – 21:00 izslēgšanas spēles 1 kārta, līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)

28.11. (svētdiena)               - 10:00 – 15:30 izslēgšanas spēles (1/4 un 1/2 fināls) līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)

- 16:00 – 21:00 fināls, līdz 4 uzvarētiem  freimiem (best of 7)

1. Dalībniekiun COVID19 nosacījumi

3.1. Čempionātā drīkst piedalīties spēlētāji,  kuri uz sākuma dienu (2021.gada 27.novembris) ir sasnieguši 40.gadu vecumu.

3.2. Čempionāts tiek organizēts un norisināsies “zaļajā drošības režīmā”:

• dalībniekiem (sportistiem), tiesnešiem, personālam un skatītājiem ir jāuzrada derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
  • sacensību norises vietā apmeklētājiem jāievēro divu metru distance, kā arī jālieto mutes un deguna aizsegi (izņemot sportistus sporta sacensību norises un maču laikā);
  • sportisti fiziski nekontaktējas ar citiem sportistiem, pirms un pēc spēles rokas paspiešana nav obligāta;
  • visiemsportistiem, kas piedalās sacensībās, kā arī skatītājiem ir pienākums ievērot citus LR valdības noteiktus piesardzības nosacījumus.
  1. Turnīra formāts

4.1. Kvalifikācija:

Kvalifikācijas spēles notiek grupās. Katrā grupā tiek ielozēti 4(četri) spēlētāji. Izloze tiek veikta saskaņā ar aktuālo LRBF Latvijas snūkera reitingu (ar pirmo numuru katrā grupā tiek ielozēti spēlētāji, kas reitinga atrodas augstākajās pozīcijās). Turnīra izslēgšanas spēlēm (play–off) kvalificējas 2(divi) labākie spēlētāji katrā grupā. Spēles kvalifikācijas grupās notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3).

Ja spēlētājs pēc izlozes publikācijas LRBF mājas lapā neierodas uz kvalifikācijas spēlēm, visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos. Ja spēlētājs kvalifikācijas gaitā nenospēlēs visas spēles noteiktajā laikā, viņa rezultāti jau nospēlētajās spēlēs tiks anulēti un visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos.

4.2. Izslēgšanas spēles:

Izslēgšanas spēles (play–off) notiek pēc olimpiskās sistēmas. Izslēgšanas spēļu izloze tiks veikta atbilstoši kvalifikācijas grupu rezultātiem. Visas izslēgšanas spēles līdz finālam notiek līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5), bet finālā - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7).

Spēlētājam, kas nokavējis izziņoto play-off spēles sākuma laiku līdz 5 minūtēm tiek ieskaitīts zaudējums pirmajā freimā, ja 15 minūtes un vairāk, tiek ieskaitīts zaudējums spēlē ar rezultātu 0:3 bez punktiem freimos.

Izslēgšanas spēļu gaitā pēc katriem 3 (trīs) nospēlētiem freimiem tiek piešķirts pārtraukums 5 (piecas) minūtes.

1. Noteikumi

Turnīra spēles notiek saskaņā ar WPBSA (Pasaules profesionālās biljarda un snūkera asociācijas) apstiprinātajiem snūkera spēles noteikumiem.

1. Apģērbs (dress-code)

Dalībniekiem jābūt ģērbtiem tumšās kurpēs (sporta apavi nav pieļaujami), tumšās biksēs ar siksnu (džinsi un sporta bikses nav pieļaujami), vienkrāsainā kreklā ar garām piedurknēm un vestē (kvalifikācijā drīkst spēlēt polo kreklā). Spēlētāji, kas nav ievērojuši ģērbšanas noteikumus netiek pielaisti.

1. Dalības maksa

Dalības maksa ir 25 EUR (divdesmit pieci eiro). Dalības maksa tiek samaksāta galvenajam tiesnesim pirms turnīra sākuma.