Rīgas Kauss Pool10! (Kopējais) Riga, BAMS Pool House • 30 апреля - 1 мая 2022

Дисциплина
Пул 10
Категория
Национальный
Тип
Индивидуальный
Место проведения
Riga, BAMS Pool House
Cēsu iela 18, Rīga
Начало
30-04-2022 07:00
Окончание
01-05-2022

2022. GADA RĪGAS KAUSU PŪLĀ REGLAMENTS

Čempionātu organizētājs: Latvijas Republikas Biljarda Federācija.

Čempionātu rīkotājs: Latvijas pūla federācija.

Norises vieta: biljarda klubs ”BAMS pool house”, Rīgā, Cēsu ielā 18.

Disciplīnas: pūls 8, pūls 9, pūls 10, pūls 14.1

Norises laiks: Līdz 2022.gada 31.decembrim, katru disciplīnu izziņojot atsevišķi.

Partiju skaits: Uzvarai nepieciešamo partiju skaits ir ne mazāks katrai kategorijai sekojoši:

Vīriešu (atklātajā): pūls 9 – līdz 7 uzvarētām partijām, pūls 8 un pūls 10 – līdz 6 uzvarētām partijām, pūls 14.1 līdz 75 punktiem,

Meistaru un sieviešu: pūls 9 – līdz 6 uzvarētām partijām, pūls 8 un pūls 10 – līdz 5 uzvarētām partijām, pūls 14.1 līdz 50  punktiem,

Junioru un jauniešu: pūls 9 – līdz 5 uzvarētām partijām, pūls 8 un pūls 10 – līdz 4 uzvarētām partijām, pūls 14.1 līdz 40  punktiem,

Izslēgšanas kārtā vismaz par vienu partiju vai attiecīgi par 15 punktiem vairāk.

Čempionātu administrācija:

Čempionātu vadītājs: Gatis Taube

Sacensību galvenais tiesnesis: Vladislavs Beļkovs

Atbildīgā persona par epidemioloģisko drošības pasākumu īstenošanu: Gatis Taube

Reģistrācija un izloze:

Sacensībās drīkst piedalīties jebkurš, ievērojot spēkā esošos epidemiologiskos noteikumus..

Reģistrēšanās kārtība, izloze un turnīra spēļu grafiks tiek noteikts katrai disciplīnai atsevišķi, to izziņošanas brīdī. Rezultāti tiek publicēti vietnēs www.tournamentservice.net un www.lrbf.lv.

Dalības maksa:

Vīriešu atklātajā kategorijā 20EUR (Līdz 18 gadu (ieskaitot) vecumam 10EUR, ja piedalās divos turnīros, tad atlaide 5EUR);

Meistaru kategorijā 15EUR;

Sieviešu kategorijā 10EUR;

Junioru un jauniešu kategorijā 5EUR;

 

 

Vecuma Ierobežojumi:

Jauniešiem un junioriem:

U17 - sportistam sacensību gadā drīkst būt ne vairāk kā 16. dzimšanas diena.

U19 - sportistam sacensību gadā drīkst būt ne vairāk kā 18. dzimšanas diena.

U23 - sportistam sacensību gadā drīkst būt ne vairāk kā 22. dzimšanas diena.

Meistaru vecuma grupām, sportistam sacensību gadā jābūt vismaz 45. dzimšanas dienai, ievērojot sekojošu pārejas periodu:

2022 - sportistam sacensību gadā jābūt vismaz 44. dzimšanas dienai.

2023 - sportistam sacensību gadā jābūt vismaz 45. dzimšanas dienai.

 

Apģērba noteikumi

Sportista apģērbam jābūt tīram, kārtīgam un labā stāvoklī. Ja sportists nav pārliecināts par sava apģērba atbilstību reglamentam, tam ir jāvēršas pie Turnīra vadītāja pirms spēles ar jautājumu par apģērba legalitāti. Turnīra vadītāja lēmums par apģērba atbilstību ir galējs.

Krekls:

Kreklam jābūt ar apkakli un garām vai īsām piedurknēm un tas var būt jebkurā krāsā. Virs krekla var tikt izmantots papildus apģērbs, tāds kā veste, džemperis vai sporta tērpa augšdaļa, bet bez kapuces. Ir atļauts izmantot apakškreklu vai termoveļu, ja tas atbilst kopējam tēlam. Kreklam ir jābūt ievietotam biksēs un pietiekami garam lai stiepjoties pie galda, tas neiznāktu ārā no biksēm un nebūtu redzams ķermenis. Sievietēm krekls var būt ārpus biksēm, bet tā lai nebūtu redzamas ķermenis. T-krekli nav atļauti.

Bikses:

Biksēm jābūt tīrām un labā stāvoklī, tām ir jābūt ar siksnu, kas apjozta ap vidukli. Saīsinātas bikses nav atļautas neatkarīgi no dizaina un materiāla. Sievietēm atļauti arī melni vai dalīti svārki, kas nosedz ceļgalus. Nav atļauts vilkt bikses ar kniedēm, ķēdītēm vai tamlīdzīgiem dekoratīviem elementiem un sānu kabatām zemāk par gurniem. Jebkādas džinsu un velveta auduma bikses ir aizliegtas neatkarīgi no dizaina un krāsas.

Kurpes:

Kurpēm jābūt klasiskām un pieskaņotām apģērbam. Kedas, auduma sporta apavi (“krosenes”) un zandales nav atļautas. Tumši sporta apavi ar ādas vai ādai līdzīgu materiālu augšdaļu ir atļauti ar turnīra vadītāja piekrišanu.

Pārējais:

Galvassegas un austiņas nav atļautas, izņemot ar oficiāla ārsta izziņu. Ja sportists atsakās ievērot iepriekšminētos apģērba noteikumus, viņš atzīst zaudējumu konkrētajā spēlē.

Speciālie izsitiena noteikumi:

Pūls 9 – Alternatīvais izsitiens (“pēc kārtas”), novietojot “9” bumbu uz mājas punkta un ievērojot 3 bumbu noteikumu (“speak izsitiens”);

Pūls 10 - Alternatīvais izsitiens (“pēc kārtas”), izsitienu veicot no mājas daļas – “ārpus boksa”;

Pūls 8 - Alternatīvais izsitiens (“pēc kārtas”);

Laika ierobežojums:

Lai labāk kontrolētu turnīra spēļu grafiku, jebkurā spēlē un laikā var tikt piemērots laika limits. Lēmumu par tā izmantošanu pieņem turnīra vadītājs.

Pēc  laika limita piemērošanas, katra sitiena (izņemot nākamo piegājienu pēc izsitiena) veikšanai tiek atvēlētas 35 sekundes, ar brīdinājumu pēc 25 sekundēm. Katram sportistam ir pieejams viens 25 sekunžu pagarinājums katrā partijā. Laika ierobežojums nākamajam piegājienam pēc izsitiena ir 60 sekundes ar brīdinājumu pēc 50 sekundēm, bez iespējas izmantot pagarinājumu. Pūla spēlē 14.1 katrs sportists var izmantot vienu pagarinājumu spēlē starp bumbu salikšanu piramīdā.  Savukārt otrajā piegājienā pēc bumbu salikšanas laika limits ir 60 sekundes.

Laika uzskaite sākas, kad visas bumbas ir beigušas kustību, ieskaitot rotēšanu un sitambumba ir pieejama spēlētājam. Laika uzskaite apstājas brīdī, kad kijas uzgalis pieskaras sitambumbai izdarot sitienu vai beidzās sitienam atvēlētais laiks. Ja sportists nepaspēj veikt sitienu laikā, tas ir standarta pārkāpums.

Kavēšanās:

Sportistiem jābūt  sporta zālē un gatavam uzsākt spēli 30 minūtes pirms norādītā spēles laika. Ja sportists nokavē savas spēles uzsākšanas laiku vairāk par divdesmit minūtēm, viņš zaudē konkrēto spēli.

Ja sportists kavē, tad tiek pielietota sekojoša procedūra:

Pēc 6 minūtēm: Pirmais brīdinājums un uzvara vienā partijā (vai 15 punkti spēlē 14.1) tiek piešķirta pretiniekam.

Pēc 11 minūtēm: Otrais brīdinājums un uzvara vienā partijā (vai 15 punkti spēlē 14.1) tiek piešķirta pretiniekam.

Pēc 16 minūtēm: Pēdējais brīdinājums un uzvara vienā partijā (vai 15 punkti spēlē 14.1) tiek piešķirta pretiniekam.

Pēc 20 minūtēm: Kavējošais sportists zaudē spēli.

Ja spēli nokavē abi sportisti, tad, ja tiek izmantota divmīnusu sistēma, abi tiek izslēgti no turnīra. Šādu lēmumu var pieņemt tikai turnīra administrācija.

Trīsstūra trafareta noņemšana:

Trīsstūra trafarets (“TT”) var tikt izmantots sekojošās disciplīnās: pūls 8, 9, 10. To nav atļauts izmantot spēlē pūls 14.1. 

Pēc izsitiena TT jānoņem no galda pēc iespējas ātrāk neizkustinot bumbas. Ja bumbas traucē noņemt TT, tad to jānoņem no galda pretiniekam. Ja nav traucējošu bumbu, sportists var to var noņemt no galda pats. TT var tikt noņemts no galda, ja to noņemšanu traucē ne vairāk kā divas bumbas, izņemot gadījumu, kad bumbas atrodas kontaktā viena ar otru.

Kad kāds sportists TT pārvieto no tā sākotnējās atrašanās vietas pēc izsitiena, tas pārstāj būt par galda sastāvdaļu un jebkurš bumbu kontakts ar to ir pārkāpums.

Sākotnējā bumbu salikšana:

Spēlēs pūls 9 un 10, bumbas pirms izsitiena ir jāsaliek nejaušā kārtībā, izņemot 1. bumbu, kura vienmēr tiek nolikta virsotnē un 9. vai 10. bumba, kuras atrodas pa vidu. Nav atļauts likt kādas bumbas apzināti noteiktā kārtībā vai vietā.

Pārtraukums:

Katram sportistam ir iespēja izmantot vienu piecu minūšu pārtraukumu spēles laikā. Pretiniekam šajā laikā jāpaliek savā vietā, ja vien viņš neizmanto arī savu pārtraukumu šajā laikā, kura gadījumā turpmāki pārtraukumi nav atļauti.

Pūla spēlēs 8, 9, 10 pārtraukums var tikt paņemts starp partijām, pirms izsitiena. Spēlē 14.1 pārtraukumu var paņemt, kad notiek bumbu salikšanu piramīdā. Ja aktīvais sportists paņem pārtraukumu, tad spēlē tiek apturēta un galds tiek attiecīgi atzīmēts (standarta procedūra ir kijas nolikšana uz galda). Ja neaktīvs spēlētājs paņem pārtraukumu, tad sportists pie galda var turpināt savu piegājienu. Šajā gadījumā neaktīvam spēlētājam jāpārliecinās, ka spēle tiek uzraudzīta, pretējā gadījumā viņam nav tiesību izteikt pretenzijas aktīvam spēlētājam.

Sportistiem jāatceras, ka viņu darbībām jāatbilst spēles garam un ja viņi rīkojas pretēji tam, tad tiek piemērots sods par nesportisku uzvedību. Iespējamie soda iemesli: pārtraukuma paņemšana jebkurā citā laikā, nekā norādīts iepriekš, praktizēšanās pārtraukuma laikā (tajā skaitā sitienu izdarīšana ar jebkuru bumbu) un kavēta atgriešanās no pārtraukuma.

Antidopings, smēķēšana, alkohola lietošana u.t.t.

Aizliegtās vielas ir aprakstītas pasaules antidopinga aģentūras (WADA) aizliegto vielu sarakstā (www.wada-ama.org). Smēķēšana, tabakas izstrādājumu, elektronisko cigarešu, alkohola vai bezalkoholiskā alus lietošana spēles laikā ir aizliegta, ieskaitot pārtraukumu. Jebkurš pārkāpums tiek klasificēts kā nesportiska uzvedība. Ja tiesnesis vai turnīra vadītājs uzskata, ka sportists nav spējīgs uzsākt vai turpināt spēli dēļ acīmredzama apreibuma, viņi ir tiesīgi piemērot soda mērus līdz pat sportista diskvalifikācijai.

Mobilo telefonu lietošana

Spēles laikā sportistiem nav atļauts izmantot mobilos telefonus vai citas elektroniskās ierīces, ieskaitot pārtraukumu. Šādām ierīcēm jābūt izslēgtām vai ieslēgtām klusuma režīmā un tās nedrīkst atrasties uz galda vai redzamā vietā.

Tiesneši

Bumbu salikšanu pirms partijas veic paši sportisti un viņi ir atbildīgi par spēles rezultātu. Spēles tiesā savstarpēji paši sportisti, aicinot tiesnesi ja tas nepieciešams. Uzvarētājs ir atbildīgs par rezultāta nekavējošu paziņošanu.

Nesportiska uzvedība

Noteikumi un reglaments piešķir tiesnesim un citā oficiālajām turnīra amatpersonām iespējas sodīt par nesportisku uzvedību. Šādu lēmumu pieņemšanā tiek ņemti vērā vairāki faktori, ieskaitot iepriekšējo rīcību, iepriekšējos brīdinājumus, cik nopietns ir pārkāpums, un informāciju, kas sportistiem varētu būt sniegta pirms turnīra sākuma. Ja sportists apvaino tiesnesi vai citu oficiālu turnīra amatpersonu, pārkāpējs tiek sodīts līdz pat diskvalifikācijai no turnīra.

Protestu iesniegšana

Visus dalībnieku strīdus izšķir galvenais tiesnesis. Dalībniekiem ir tiesības trīs dienu laikā pēc pasākuma beigām nosūtīt rakstisku protestu, kas apstrīd galvenā tiesneša lēmumu, iesniedzot to čempionāta rīkotājam pa e-pastu lpf@inbox.lv. Par katru protestu ir jāiemaksā drošības nauda 20 EUR apmērā. Ja čempionāta rīkotājs konstatē, ka dalībnieka protests ir pamatotas, dalībniekam tiek atmaksāta drošības nauda 20 eiro apmērā un dalībnieks, tiesnesis un jebkura cita iesaistītā puse tiek informēta par turpmākajām darbībām saistībā ar lēmumu.

Spēles laiks

Par spēles laiku, kurā tiek ievēroti šajā nolikumā minētie ierobežojumi, tiek uzskatīts sekojošs laika posms:

Spēles laiks sākas ar brīdi, kad tiesnesis paziņo par konkrētas spēles sākumu, nosaucot sportistus un galdu, bet beidzas ar brīdi, kad spēle ir legāli noslēgusies un spēlētāji ir paziņojuši rezultātu tiesnesim.

LRBF valde 02.02.2022.

Список участников

1Kuldīga26
2Rīga13
3Cēsis31
4Rīga4
5Rīga7
6Rīga19802
7Lielvārde16
8Латвия22
9Латвия32
10Rīga10
11Rezekne25
12Rīga14
13Rīga1
14Rīga19
15Rīga196821
16Ventspils198929
17Rīga18
18Rīga12
19Ventspils23
20Rīga28
21Rīga11
22Rīga20
23Rīga199417
24Rīga9
25Rīga19783
26Ķekava19765
27Rezekne15
28Sigulda27
29Sigulda24
30Rīga8
31Liepaja195530
32Rīga6

Финал

5967

Полуфинал

5827
5737

1/4 финала

5667
5527
5457
5376

Нижняя сетка, тур 4

5256
5156
5065
4946

Нижняя сетка, тур 3

4863
4765
4616
4565

Нижняя сетка, тур 2

4016
3964
3856
3736
3616
3516
3426
3362

Верхняя сетка, тур 2

4464
4346
4265
4162

Нижняя сетка, тур 1

3265
3116
30-10
2926
2846
2736
2636

Верхняя сетка, тур 1

2416
2363
2216
2165
2046
1962
1865
1736

Первый тур

1606
1536
1426
1362
1216
110-1
1036
961
846
764
664
560
416
361
265
#1
0
-1
#2
6
5
#3
6
1
#4
1
6
#5
6
0
#6
6
4
#7
6
4
#8
4
6
#9
6
1
#10
3
6
#11
0
-1
#12
1
6
#13
6
2
#14
2
6
#15
3
6
#16
0
6
#17
3
6
Проигравший на #40
#18
6
5
Проигравший на #39
#19
6
2
Проигравший на #38
#20
4
6
Проигравший на #37
#21
6
5
Проигравший на #36
#22
1
6
Проигравший на #35
#23
6
3
Проигравший на #34
#24
1
6
Проигравший на #33
#25
-1
0
Место 25
#26
3
6
Место 25
#27
3
6
Место 25
#28
4
6
Место 25
#29
2
6
Место 25
#30
-1
0
Место 25
#31
1
6
Место 25
#32
6
5
Место 25
#33
6
2
Место 17
#34
2
6
Место 17
#35
1
6
Место 17
#36
1
6
Место 17
#37
3
6
Место 17
#38
5
6
Место 17
#39
6
4
Место 17
#40
1
6
Место 17
#41
6
2
Проигравший на #50
#42
6
5
Проигравший на #49
#43
4
6
Проигравший на #52
#44
6
4
Проигравший на #51
#45
6
5
Место 13
#46
1
6
Место 13
#47
6
5
Место 13
#48
6
3
Место 13
#49
4
6
Место 9, Победитель на #s55
#50
6
5
Место 9, Победитель на #s56
#51
5
6
Место 9, Победитель на #s53
#52
5
6
Место 9, Победитель на #s54
#53
7
6
Место 5
#54
5
7
Место 5
#55
2
7
Место 5
#56
6
7
Место 5
#57
3
7
Место 3
#58
2
7
Место 3
#59
6
7
Финал

Итоговый протокол

Место ×

Rīga75.67%0.0
Rīga199471.33%0.0
Ķekava197670.67%0.0
Rīga70.00%0.0
Rīga70.00%0.0
Rīga197866.00%0.0
Rīga64.00%0.0
Rīga198063.67%0.0
Ventspils58.33%0.0
Lielvārde57.67%0.0
Rīga57.33%0.0
Rīga51.67%0.0
Rīga50.33%0.0
Rīga50.00%0.0
Rīga196849.00%0.0
Rīga46.67%0.0
Rīga39.67%0.0
Rīga37.33%0.0
Rīga36.00%0.0
Ventspils198935.33%0.0
Rezekne34.33%0.0
Rīga34.33%0.0
Rezekne34.33%0.0
Sigulda33.67%0.0
Латвия33.33%0.0
Латвия33.33%0.0
Rīga13.33%0.0
Cēsis9.67%0.0
Sigulda8.33%0.0
Kuldīga6.67%0.0
Rīga6.67%0.0
Liepaja19556.67%0.0