Особисто-командний Чемпіонат України серед науково-педагогічних працівників ЗВО з спортивного більярду - „Центрально-європейська піраміда” Киев, Лидер • 10-12 июня 2021

Дисциплина
Вільна піраміда
Категория
Национальный
Тип
Индивидуальный
Место проведения
Киев, Лидер
ул. Семена Скляренко, 5
Начало
10-06-2021 07:00
Окончание
12-06-2021

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення особисто-командного Чемпіонату

України серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду „Центрально-європейська вільна піраміда”

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ

 1. Основною метою є: сприяння розвитку та пропаганда більярду серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти(ЗВО) України.
 2. Залучення науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України до регулярних занять спортом.
 3. 3. Забезпечення подальшого росту майстерності спортсменів.
 4. Визначення ЗВО, які досягли кращих результатів у спортивній роботі.

 

ІІ. МІСЦЕ І ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Змагання з більярду „ Центрально - європейська вільна піраміда”серед науково-педагогічного складу проводиться 10 - 12 червня 2021 року в в Більярдному клубі «Лідер», м. Київ, вул. С. Скляренко, 5 (3 поверх).

 

10 червня 2021р. День приїзду учасників, мандатна комісія, збори представників, суддів. Реєстрація з 16.00 до 18-00. 

11 червня 2021р. 10.00 – 10.30  відкриття змагань 10.30 – 18.00  відбіркові змагання 

12 червня 2021 р.  10.00 – 14.00 Білія, півфінальні та фінальні змагання 

14.30 - підведення підсумків змагань суддівською колегією, нагородження.

ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

 1. Керівництво проведенням змагань покладається на Національну федерацію «Федерація спортивного більярду України».
 2. Безпосереднє проведення та підготовка змагань покладається на Директора ФСБУ з розвитку більярдного спорту (Пул, Снукер, Піраміда) у Вищих навчальних закладах України професора Безносюка Олександра Олексійовича.
 3. Офіційні особи на змаганнях:

головний суддя змагань- суддя міжнародної категорії Безносюк Олександр Олексійович (м. Київ);

 1. Змагання проводиться у відповідності з Правилами змагань з більярдного спорту «Піраміда. Офіційні міжнародні правила »(Затверджено наказом Президента Міжнародної конфедерації Піраміди №12 від 11.12.2017 року. Введено в дію з 01.01.2018 року) і даного положення.
 2. 5. Відповідальність за підготовку спортсменів несуть керівники ЗВО.

ІV. ВИМОГИ ДО СКЛАДУ КОМАНД ТА УЧАСНИКІВ

 1. У змаганнях приймають участь науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України (Допускаються до змагань також науково-педагогічні працівники які працювали в ЗВО).
 2. 2. Учасники та представники команд повинні знати правила змагань та дійсне положення, пред’являти паспорт за вимогою головного судді.
 3. 3. Усі уточнення вносяться представниками команд до початку змагань.
 4. Форма одягу учасника: чорні штани(не джинси), біла(чорна) сорочка і чорні туфлі(обов’язково), жилет та метелик (бажано). Одяг учасників повинен бути акуратним та охайним. Учасники без установленої форми одягу до змагань не допускаються.
 5. V. ПРАВИЛА ГРИ

„ЦЕНТРАЛЬНО -ЄВРОПЕЙСЬКА ВІЛЬНА ПІРАМІДА”

При грі слід керуватися офіційними міжнародними правилами піраміди, загальними правилами піраміди, правилами при грі в «Вільну піраміду» введеними в дію з 01.01.2018 року, за винятком наступних пунктів:

РОЗДІЛ 2.

ПРАВИЛА ПІРАМІДНИХ ІГОР

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПІРАМІДИ

 1. Розмітка більярдного столу

додається

 (7)Зона лузи - частина ігрової поверхні столу:

- кутова зона лузи, укладена між лініями зони лузи  та  коротким і довгим бортами.

- центральна зона лузи, укладена між лініями зони лузи  та  довгим бортом.

 (8)Лінія зони лузи – пряма:

- кутові лінії зони лузи, проведені перпендикулярно до короткого і довгого борту на відстані 180мм  від створу кутової лузи;

- центральні лінії зони лузи, проведені перпендикулярно до довгого борту на відстані 90 мм  від створу центральної лузи та паралельно на відстані 180мм  від довгого борту;

Лінія зони лузи не є частиною зони лузи. Куля, що стоїть на лінії зони лузи, вважається розміщеною поза зоною лузи.

 (8) Додаткові відмітки виставлення неправильно забитих куль – точки, які  розташовані на поздовжній лінії столу: перша – на середині   між задньою відміткою та серединою заднього борту, друга – на середині   між передньою відміткою   та серединою переднього борту.

 1. Правильний початковий удар

додається

13.3. Після правильного початкового удару, гравець має право:

(1) прийняти позицію, що склалася і продовжити гру; або

(2) прийняти сформовану позицію і передати удар супернику.

 1. Правильно і неправильно забиті кулі

додається

21.6. Куля вважається правильно забитою (зіграною), якщо вона впала в лузу в результаті удару, при правильному зіграному замовлені.

 1. Виставлення куль

додається

25.3. Якщо в лузу впаде незамовлена куля , то суперник виставляє її на одну із відміток(центральна, передня, задня). Якщо ж будь-які кулі, розташовані поблизу або безпосередньо на відмітках(центральна, передня, задня), заважають процесу виставлення, то кулі розташовують на додаткових відмітках виставлення неправильно забитих куль.

 

«ВІЛЬНА ПІРАМІДА»

При грі в «Вільну піраміду» слід керуватися "Загальними правилами піраміди», а також нижченаведеними правилами.

 1. Правила ведення гри:

вилучається

5.5. Оголошувати замовлення не потрібно. При правильному ударі зараховуються всі кулі, що впали в лузи.

додається

5.7. Перед виконанням удару гравець повинен заздалегідь вказати конкретну прицільну кулю і лузу, в яку він має намір її зіграти, а також зону лузи в яку буде прямувати биток, вказати зіткнення з бортами та іншими кулями. Замовлення має бути чітким і ясним. До удару замовлення може бути змінене і оголошене заново. Зміна замовлення в процесі удару не допускається.

5.8. Правильне зігране замовлення:

(1) обидві кулі впали в замовлені лузи;

(2)після зіткнення куль, одна куля впала в замовлену лузу, а друга потрапила в частину борту, що належить до зони замовленої лузи(зупинилася в замовленій зоні лузи);

(3) після потрапляння кулі в частину борту, що належить до зони замовленої лузи і не торкнувшись бортів  та інших куль впала в іншу лузу;

(4) всі кулі, що впали в лузи внаслідок правильного зіграного замовлення, зараховуються.

5.9. Якщо в лузу впаде куля, яка не відповідає правильному зіграному замовленню то її виставляють і гра продовжується.

 

 

VІ. УМОВИ ТА ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

Особисто-командний Чемпіонат України серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду „Центрально -європейська вільна піраміда” проводиться за кубковою системою до 2 поразок, де визначаються переможці, призери, місця спортсменів в особистій першості.

 Командна першість визначається за 3 кращими показниками спортсменів в особистій першості(сума місць).

 1. Змагання проводиться у відповідності з Правилами змагань з більярдного спорту «Піраміда. Офіційні міжнародні правила »(Затверджено наказом Президента Міжнародної конфедерації Піраміди №12 від 11.12.2017 року. Введено в дію з 01.01.2018 року) і даного положення(З доповненнями „ Центрально -європейська вільна піраміда”, п. V).
 2. Система проведення змагань– верхня половина сітки з 5 матчів до 3 перемог, нижня половина сітки з 3 матчів до 2 перемог. Матчі за розподіл місць  за 5- по 64 з 1 матчу. Система проведення змагань може бути змінена Головою суддівською колегією в зв’язку з великою кількістю учасників.
 3. Жеребкування відбудеться між учасниками змагань до початку змагань, згідно рейтингу(сліпий жереб для учасників, які вперше приймають участь) з урахуванням командної боротьби, принципом та заноситься в протокол реєстрації та жеребкування учасників змагань.
 4. Білія проводиться за правилами більярду „Центрально - європейська вільна піраміда”за сумою 5 спроб.

VІІ. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ В ОСОБИСТОМУ ТА КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ

 1. Визначаються переможці в особистому та командному заліку та Білії Чемпіонату України серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду „Центрально -європейська вільна піраміда”.
 2. Визначається суперпереможець за результатами особистої першості(коефіцієнт-1.0) та Білії(коефіцієнт-0.2). При рівній сумі балів- перевага за особистою першістю.

 

VІІІ. ПОРЯДОК НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ І ПРИЗЕРІВ ЗМАГАНЬ

 1. Переможці в командному заліку нагороджуються перехідним кубком, медалями і дипломами, призери змагань- медалями і дипломами.
 2. Переможець в особистому заліку нагороджується іменним та перехідним кубком, медаллю і дипломом, призери змагань медалями і дипломами.
 3. Переможець в Білії нагороджується іменним та перехідним кубком, медаллю і дипломом, призери змагань медалями і дипломами.
 4. Суперпереможець нагороджується іменним СУПЕРПРИЗОМ виробництва КЛАСИЧНИЙ ЮВЕЛІРНИЙ ДІМ ЛОБОРТАС”.

 

ІХ. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯД ПРОТЕСТІВ

Якщо на думку учасника суддя  стола неправильно інтерпретує дані Правила, він може заявити протест до нанесення чергового удару. Відразу після заяви протесту суддя  стола повинен призупинити гру. У випадку, якщо суддя вважає протест обґрунтованим, він переглядає своє рішення на користь гравця, що заявив протест, після чого гра триває.

Якщо суддя вважає протест необґрунтованим, він пропонує учасникові протягом 5 хвилин через представника команди або особисто подати Головному судді письмовий протест. Протест повинен бути розглянутий Головою суддівською колегією протягом 15 хвилин з моменту його подачі. Письмова резолюція по протесту засвідчується підписом Головного судді. Рішення Головної суддівської колегії не  опротестовується.

Гра на час розгляду протесту припиняється та триває після ухвалення рішення по протесту.

Х. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ЗАЯВОК

Заявки встановленого зразка за ел. адресою alexbeznosyuk57@gmail.com та оригінали в суддівську колегію, термін подачі заявок- до 10.06.21 р. Телефон для довідок: +380679073288.

Благодійні внески складають: 600 грн., перераховуються на картку Приватбанку: 4149 4993 8128 3868, одержувач – Безносюк Олександр Олексійович;  призначення платежу: участь в Чемпіонаті ЗВО України (прізвище, ім’я та по батькові платника).

 

ХІІ. ФІНАНСУВАННЯ

Витрати, пов’язані з відрядженням команд (проїзд в обох напрямках, добові в дорозі, харчування, розміщення, збереження заробітної плати) за рахунок ЗВО, що відряджають.

ХІІІ. ДОКУМЕНТИ ЗМАГАНЬ

На змаганнях з Піраміди оформляються наступні документи:

- протокол реєстрації суддів;

- протокол реєстрації та жеребкування учасників змагань;

- таблиці змагань;

- протоколи зустрічей;

- підсумкові протоколи змагань;

- звіт Головного судді.

Список участников

1Киев198723
2Киев198712
3Киев198915
4Кременец199017
5Кременец198022
6Киев197026
7Киев197913
8Киев195914
9Киев197525
10Киев194919
11Одесса195820
12Киев1990118
13Бориспіль19687
14Киев196621
15Петропаловская Борщаговка195424
16Киев19791
17Киев19843
18Киев198210
19Киев19858
20Киев198630
21Киев196811
22Киев19635
23Киев198116
24Киев195928
25Киев19896
26Кременец198229
27Киев197719
28Киев199027
29Киев196534
30Харків19732

Финал

5903

Полуфинал

5820
5730

1/4 финала

5632
5532
5432
5312

Нижняя сетка, тур 4

5202
5112
5020
4921

Нижняя сетка, тур 3

4802
4721
4612
4521

Нижняя сетка, тур 2

4021
3902
3802
3720
3612
3502
3412
3302

Верхняя сетка, тур 2

4403
4313
4203
4130

Нижняя сетка, тур 1

3120
3021
2920
2802
2702
2620

Верхняя сетка, тур 1

2413
2332
2203
2131
2003
1923
1831
1731

Первый тур

1521
1402
1321
1212
1121
1002
920
802
702
602
520
412
312
221
#1
#2
2
1
#3
1
2
#4
1
2
#5
2
0
#6
0
2
#7
0
2
#8
0
2
#9
2
0
#10
0
2
#11
2
1
#12
1
2
#13
2
1
#14
0
2
#15
2
1
#16
#17
3
1
Проигравший на #40
#18
3
1
Проигравший на #39
#19
2
3
Проигравший на #38
#20
0
3
Проигравший на #37
#21
3
1
Проигравший на #36
#22
0
3
Проигравший на #35
#23
3
2
Проигравший на #34
#24
1
3
Проигравший на #33
#25
Место 25
#26
2
0
Место 25
#27
0
2
Место 25
#28
0
2
Место 25
#29
2
0
Место 25
#30
2
1
Место 25
#31
2
0
Место 25
#32
Место 25
#33
0
2
Место 17
#34
1
2
Место 17
#35
0
2
Место 17
#36
1
2
Место 17
#37
2
0
Место 17
#38
0
2
Место 17
#39
0
2
Место 17
#40
2
1
Место 17
#41
3
0
Проигравший на #50
#42
0
3
Проигравший на #49
#43
1
3
Проигравший на #52
#44
0
3
Проигравший на #51
#45
2
1
Место 13
#46
1
2
Место 13
#47
2
1
Место 13
#48
0
2
Место 13
#49
2
1
Место 9, Победитель на #s55
#50
2
0
Место 9, Победитель на #s56
#51
1
2
Место 9, Победитель на #s53
#52
0
2
Место 9, Победитель на #s54
#53
1
2
Место 5
#54
3
2
Место 5
#55
3
2
Место 5
#56
3
2
Место 5
#57
3
0
Место 3
#58
2
0
Место 3
#59
0
3
Финал

Итоговый протокол

Место 1

Киев198993.33%0.0

Место 2

Киев198467.67%0.0

Место 3-4

Киев1965376.00%0.0
Харків197371.33%0.0

Место 5-8

Киев197967.33%0.0
Киев195963.00%0.0
Киев198962.33%0.0
Бориспіль196855.67%0.0

Место 9-12

Киев198659.33%0.0
Киев1990150.00%0.0
Киев198748.67%0.0
Петропаловская Борщаговка195447.00%0.0

Место 13-16

Киев196352.67%0.0
Киев198251.00%0.0
Киев198548.33%0.0
Киев196848.33%0.0

Место 17-24

Киев1949138.67%0.0
Киев197036.00%0.0
Кременец198236.00%0.0
Кременец199035.33%0.0
Кременец198034.33%0.0
Киев196633.00%0.0
Одесса195831.33%0.0
Киев19816.67%0.0

Место 25-30

Киев199011.00%0.0
Киев19756.67%0.0
Киев19870.00%0.0
Киев19790.00%0.0
Киев19590.00%0.0
Киев19770.00%0.0