Всеукраїнський турнір з більярду „Соло” присвяченого 15-річчю школи „О.Є.” Кропивницький, Фартовий • 29 апреля - 1 мая 2021

Дисциплина
Вільна піраміда
Категория
Национальный
Тип
Индивидуальный
Место проведения
Кропивницький, Фартовий
вулиця Попова 22а
Начало
29-04-2021 07:00
Окончание
01-05-2021

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення Всеукраїнського турніру з більярду „Соло” присвяченого 15-річчю школи „О.Є.”

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ

 1. Основною метою є: сприяння розвитку та пропаганда більярду серед громадян  України.
 2. Залучення школярів до регулярних занять спортом.
 3. 3. Забезпечення подальшого росту майстерності спортсменів.

ІІ. МІСЦЕ І ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Змагання з більярду „Соло” 29 квітня 1 травня2021 року в Більярдному клубі «Фартовий», м. Кропивницький, вулиця Полкова, 22а.

29 квітня 2021р. День приїзду учасників, мандатна комісія, збори представників, суддів. Реєстрація з 16.00 до 18-00. 

30 квітня 2021р. 10.00 – 10.30  відкриття змагань 10.30 – 18.00  відбіркові змагання 

1 травня 2021 р.  10.00 – 18.00 фінальні змагання 

18.30 - підведення підсумків змагань суддівською колегією, нагородження.

ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

 1. Керівництво проведенням змагань покладається на Національну федерацію «Федерація спортивного більярду України».
 2. Безпосереднє проведення та підготовка змагань покладається на Керівника Відокремленого підрозділу ФСБУ в Кіровоградській області Сінякевича Олександра Євстафійовича.
 3. Офіційні особи на змаганнях:

головний суддя змагань- суддя міжнародної категорії Безносюк Олександр Олексійович (м. Київ);

 1. Змагання проводиться у відповідності з Правилами змагань з більярдного спорту «Піраміда. Офіційні міжнародні правила »(Затверджено наказом Президента Міжнародної конфедерації Піраміди №12 від 11.12.2017 року. Введено в дію з 01.01.2018 року) і даного положення.
 2. 5. Відповідальність за підготовку спортсменів несуть керівники ЗВО.

ІV. ВИМОГИ ДО СКЛАДУ КОМАНД ТА УЧАСНИКІВ

 1. У змаганнях приймають участь спортсмени, випускники школи „О.Є. та усі бажаючі до „Фартової сім’ї.
 2. Вікові категорії учасників змагань:

Юнаки, дівчата (початкова група) - до 8 років включно;

Юнаки, дівчата (молодша група) - до 9-11 років включно;

Юніори, дівчата – 12-18 років включно;

Чоловіки, жінки –19 років і старші.

При вирішенні питання про належність до тієї чи іншої вікової групи вік визначається на день закінчення змагань за датою народження.

До змагань допускаються спортсмени, які досягли нижньої і не досягли верхньої вікової межі відповідної вікової групи.

 1. 3. Учасники повинні знати правила змагань та дійсне положення.
 2. 4. Усі уточнення вносяться до початку змагань.
 3. Форма одягу учасника: Для юнаків та юніорів: темні костюмні брюки (НЕ джинси), однотонна класична сорочка, однотонний костюмний жилет, темні класичні туфлі,краватка-метелик обов'язкова.

Для дівчат: темні костюмні брюки (НЕ джинси), однотонна сорочка або блузка, однотонний костюмний жилет, темні класичні туфлі.

Одяг учасників повинен бути акуратним і охайним. Сорочка (блузка) повинна бути заправлена в брюки.

Головний суддя має право не допустити до участі в Змаганняі спортсменів, які не дотримуються встановленої форми одягу.

 1. V. ПРАВИЛА ГРИ СОЛО

Соло - Вільна піраміда

При грі слід керуватися загальними правилами вільної піраміди, введеними в дію з 01.01.2018 року, за винятком наступних пунктів:

 1. Правила ведення гри.

5.1. Перед кожним ударом (за винятком початкового) гравець оголошує номер битка і прицільної кулі.

5.2. Якщо в результаті правильного удару в лузу забита куля, то гравець проводить наступний удар з використанням кулі з попереднього удару - битка, якщо була забита прицільна куля або прицільної кулі, якщо був забитий биток.

5.3. Якщо в результаті правильного удару в лузу були забиті і биток, і прицільна куля, то гравець проводить наступний удар з відновленням права вибору битка.

5.4. Якщо гравець планує зіграти систему - третім, четвертим і т.д. кулею, весь ланцюжок повинен бути замовленим. Якщо в результаті правильного удару в лузу забита куля, то гравець проводить наступний удар з використанням або битка, або прицільної кулі. Наприклад: замовлена і зіграна комбінація - п'ятірка по трійці - вісімка в лузу. Наступний удар повинен бути виконаний або за участю п'ятірки, або трійки, або і п'ятірки, і трійки одночасно.

5.5. Замовлення відбувається за принципом «куля-куля». Луза і спосіб забиття (свій-чужий) значення не має. Замовлена куля може бути зіграна в будь-яку лузу. Наприклад: при замовленні «п'ять-вісім» досить, щоб будь-яка з цих двох куль була зіграна в будь-яку лузу.

 1. Штрафи за порушення. У разі порушення правил гравець, який їх порушив, виставляє з полиці кулю на середину короткого борту, що знаходиться ближче до піраміди. Якщо середина борту зайнята, або потрібно виставити декілька куль, кулі виставляються по черзі справа і зліва від середини борту на короткий борт. Якщо в момент порушення у гравця на полиці немає куль, він виставляє на середину короткого борту першу забиту кулю.
 2. Виставляння куль. Всі неправильно забиті кулі, що вискочили виставляються на середину короткого борту, так, як це описано в п.7.

Соло - Динамічна піраміда

При грі слід керуватися загальними правилами динамічною піраміди, введеними в дію з 01.01.2018 року, за винятком наступних пунктів:

 1. Правила ведення гри.

5.1. Забивати в лузу можна як прицільну кулю, так і биток від прицільної кулі. При цьому перед першим ударом в серії номер прицільної кулі повинен бути оголошений.

5.2. Натомість замість забитого битка гравець знімає зі столу будь-яку кулю, крім прицільної з попереднього удару. При введенні битка в гру ударом з руки з будь-якої точки столу, гравець зобов'язаний першим дотиком потрапити битком по прицільній кулі з попереднього удару. Забивати можна тільки чужу кулю. Або безпосередньо, або комбінацією, всі кулі в якій повинні бути оголошені. Наприклад: Гравець забиває биток від кулі номер «5». Після цього знімає зі столу будь-яку білу кулю, крім «п'ятірки». Наступним ударом грає битком виключно по кулі номер «5». У лузу може бути забита або «п'ятірка», або від неї будь-яка інша біла замовлена куля. Якщо при ударі з руки забивається биток, удар штрафується відповідно до загальних правил динамічною піраміди.

 1. Штрафи за порушення. У разі порушення правил гравець, який їх порушив, виставляє з полиці кулю на середину короткого борту, що знаходиться ближче до піраміди. Якщо середина борту зайнята, або потрібно виставити декілька куль, кулі виставляються по черзі справа і зліва від середини борту на короткий борт. Якщо в момент порушення у гравця на полиці немає куль, він виставляє на середину короткого борту першу забиту кулю.

Пункт 25 Загальних правил піраміди діє в такій редакції:

 1. Виставлення куль.

25.1. Всі неправильно забиті, що вискочили, а також випадково впали в лузу кулі виставляються на середину короткого борту. Якщо середина борту зайнята, або потрібно виставити кілька куль, кулі виставляються по черзі справа і зліва від середини борту на короткий борт.

VІ. УМОВИ ТА ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

Всеукраїнський турнір з більярду „Соло” присвяченого 15-річчю школи „О.Є.” проводиться за кубковою системою до 2 поразок, де визначаються переможці, призери, місця спортсменів в особистій першості.

 1. Змагання проводиться у відповідності з Правилами змагань з більярдного спорту «Піраміда. Офіційні міжнародні правила »(Затверджено наказом Президента Міжнародної конфедерації Піраміди №12 від 11.12.2017 року. Введено в дію з 01.01.2018 року) і даного положення(З доповненнями СОЛО, п. V).
 2.  
 3. Система проведення змагань з більярду „Соло”:

Юнаки, дівчата (початкова група) - Вільна піраміда;

Юнаки, дівчата (молодша група) - Вільна піраміда;

Юніори, дівчата – Соло - Вільна піраміда;

Чоловіки, жінки – Соло - Динамічна піраміда.

Система проведення змагань може бути змінена Головою суддівською колегією в зв’язку з великою кількістю учасників.

 1. Жеребкування відбудеться між учасниками змагань до початку змагань, згідно рейтингу(сліпий жереб для учасників, які вперше приймають участь) з урахуванням командної боротьби, принципом та заноситься в протокол реєстрації та жеребкування учасників змагань.

VІІ. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ В ОСОБИСТОМУ ЗАЛІКУ

 1. Визначаються переможці Всеукраїнського турніру з більярду „Соло” присвяченого 15-річчю школи „О.Є.”в усіх вікових категоріях.

VІІІ. ПОРЯДОК НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ І ПРИЗЕРІВ ЗМАГАНЬ

 1. Переможці Всеукраїнського турніру з більярду „Соло” присвяченого 15-річчю школи „О.Є.”в усіх вікових категоріях нагороджуються кубком, медаллю і дипломом, призери змагань медалями і дипломами.

ІХ. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯД ПРОТЕСТІВ

Якщо на думку учасника суддя  стола неправильно інтерпретує дані Правила, він може заявити протест до нанесення чергового удару. Відразу після заяви протесту суддя  стола повинен призупинити гру. У випадку, якщо суддя вважає протест обґрунтованим, він переглядає своє рішення на користь гравця, що заявив протест, після чого гра триває.

Якщо суддя вважає протест необґрунтованим, він пропонує учасникові протягом 5 хвилин через представника команди або особисто подати Головному судді письмовий протест. Протест повинен бути розглянутий Головою суддівською колегією протягом 15 хвилин з моменту його подачі. Письмова резолюція по протесту засвідчується підписом Головного судді. Рішення Головної суддівської колегії не  опротестовується.

Гра на час розгляду протесту припиняється та триває після ухвалення рішення по протесту.

Х. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ЗАЯВОК

Заявки подаються організаторам змагань, термін подачі заявок- до 29.04.21 р. Телефон для довідок: +380667928893-Сінякевич Олександр, +380508126905 –Подопригора Анастасія.

Бажаючим підтримати змагання можуть надіслати Благодійні внески, на картку Приватбанку: 5168 7422 2112 2330, одержувач – Сінякевич Олександр Євстафійович.

 

Список участников

1Кропивницький200017
2Харків20091юн8
3Харків20128
4Кропивницький20124
5Кропивницький2004КМС2
6Кропивницький20099
7Олександрія199214
8Олександрія196815
9Кропивницький19737
10Кропивницький19899
11Кропивницький198618
12Кропивницький2004МС1
13Харків20107
14Кропивницький20067
15Кропивницький20041юн11
16Кропивницький200514
17Кропивницький201012
18Кропивницький200515
19Кропивницький2005КМС1
20Кропивницький20091юн13
21Кропивницький201010
22Кропивницький20147
23Харків200911
24Светловодск20101юн16
25Светловодск197716
26Олександрія12
27Кропивницький20071юн12
28Кропивницький2008КМС3
29Кропивницький1990КМС3
30Кропивницький20096
31Кропивницький200616
32Кропивницький20125
33Кропивницький20129
34Светловодск20121юн3
35Кропивницький200714
36Кропивницький20133
37Знаменка1976КМС4
38Кропивницький20112юн1
39Кропивницький19588
40Кропивницький2004КМС2
41Кропивницький20111юн4
42Харків20075
43Кропивницький199811
44Кропивницький1998КМС5
45Кропивницький20111
46Кропивницький20058
47Кропивницький200313
48Кропивницький19596
49Кропивницький20061юн9
50Кропивницький20136
51Кропивницький200912
52Харків197713
53Кропивницький201014
54Кропивницький20062
55Кропивницький198410
56Кропивницький200515
57Харків201110
58Кропивницький20051юн10

Финал

2913
2932
2921
2930

Полуфинал

2803
2831
2820
2832
2720
2730
2730
2713

Нижняя сетка, тур 4

2620
2602
2620
2612
2521
2502
2520
2512

Нижняя сетка, тур 3

2402
2402
2420
2420
2321
2321
2312
2302

Нижняя сетка, тур 2

2020
2002
2002
2020
1902
1902
1902
1821
1820
1821
1712
1712
1712
1720

Верхняя сетка, тур 2

2203
2223
2203
2202
2132
2130
2120
2130

Нижняя сетка, тур 1

1602
1620
1520
1502
1512
1421
1421
1402
1302
1320

Верхняя сетка, тур 1

1231
1220
1203
1230
1102
1123
1123
1113
1031
1012
1013
1003
931
903
912
930

Первый тур

803
813
713
713
702
730
603
631
613
530
532
531
403
423
432
330
313
331
212
230
203
231
130
130

Итоговый протокол

Кропивницький19590.00%0.0
Харків19770.00%0.0

Место 1

Харків20091юн96.00%0.0
Кропивницький2004КМС96.00%0.0
Кропивницький2004МС94.33%0.0
Харків201292.00%0.0

Место 2

Харків201180.33%0.0
Харків201074.33%0.0
Кропивницький2004КМС68.00%0.0
Кропивницький2006164.00%0.0

Место 3-4

Кропивницький2005КМС75.33%0.0
Кропивницький198471.33%0.0
Кропивницький20091юн64.00%0.0
Кропивницький20111юн62.33%0.0
Кропивницький201161.00%0.0
Кропивницький2005160.00%0.0
Кропивницький198654.67%0.0
Кропивницький201246.67%0.0

Место 5-6

Кропивницький1998КМС60.00%0.0
Кропивницький200659.33%0.0
Светловодск20101юн56.67%0.0
Харків200753.33%0.0
Харків200950.00%0.0
Кропивницький200047.33%0.0
Кропивницький201336.00%0.0
Кропивницький201333.00%0.0

Место 7-8

Олександрія196850.00%0.0
Кропивницький2005148.67%0.0
Олександрія48.67%0.0
Кропивницький20071юн48.33%0.0
Кропивницький2010133.00%0.0
Кропивницький20112юн31.33%0.0
Кропивницький200631.33%0.0
Кропивницький20126.67%0.0

Место 9-10

Кропивницький201211.00%0.0
Кропивницький20140.00%0.0

Место 9-12

Кропивницький2008КМС38.67%0.0
Кропивницький1990КМС38.67%0.0
Кропивницький195836.67%0.0
Кропивницький201036.67%0.0
Светловодск20121юн35.67%0.0
Кропивницький198935.33%0.0
Кропивницький20061юн34.33%0.0
Кропивницький199833.00%0.0
Кропивницький20051юн33.00%0.0
Кропивницький20041юн31.33%0.0
Кропивницький20095.33%0.0
Кропивницький20100.00%0.0

Место 13-14

Кропивницький20095.33%0.0
Кропивницький20090.00%0.0

Место 13-16

Знаменка1976КМС12.33%0.0
Олександрія19929.33%0.0
Кропивницький19735.33%0.0
Кропивницький20035.33%0.0
Светловодск19770.00%0.0
Кропивницький20070.00%0.0
Кропивницький20050.00%0.0
Кропивницький20050.00%0.0