Всеукраїнські змагання серед науково-педагогічних працівників ЗВО з спортивного більярду „Вільна піраміда” з продовженням - Кубок Ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій Kyiv, Платон • 6-8 December 2024

Game
Straight pyramid
Category
National
Type
Individual
Venue
Kyiv, Платон
ул. Кудряшова, 20А
Start
06-12-2024 16:01
Final
08-12-2024

Благодійні змагання з більярдного спорту на підтримку ЗСУ

Всеукраїнські змагання серед науково-педагогічних працівників ЗВО з спортивного більярду „Вільна піраміда” з продовженням -

Кубок Ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій

 

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ

  1. Основною метою є: сприяння розвитку та пропаганда більярду серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України та інших країн.
  2. Залучення науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України до регулярних занять спортом.
  3. Забезпечення подальшого росту майстерності спортсменів.
  4. Визначення ЗВО, які досягли кращих результатів у спортивній роботі.

ІІ. МІСЦЕ І ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Змагання з більярду („Вільна піраміда з продовженням”) серед науково-педагогічного складу проводиться 6-8 грудня 2024 року в Більярдному клубі  «Платон», м. Київ, вул.Кудряшова 20 а.

6 грудня 2024 року День приїзду учасників, мандатна комісія, збори представників, суддів. Реєстрація з 14.00 до 16-00. 

7 грудня 2024 року 10.00 – 10.30  відкриття змагань 10.30 – 18.00  відбіркові змагання 

8 грудня 2024 року 10.00 – 14.00 півфінали, фінал.

14.30 - підведення підсумків змагань суддівською колегією, нагородження.

ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

  1. Керівництво проведенням змагань покладається на Асоціацію науково-педагогічних працівників ЗВО України зі спортивного більярду.
  2. Безпосереднє проведення та підготовка змагань покладається на професора Безносюка Олександра Олексійовича.
  3. Офіційні особи на змаганнях:

головний суддя змагань - суддя міжнародної категорії Безносюка Олександра Олексійовича;

  1. Змагання проводиться у відповідності з Правилами змагань з більярдного спорту «Піраміда. Офіційні міжнародні правила» та правил „Вільна піраміда з продовженням”(див. Додаток даного Положення).
  2. Відповідальність за підготовку спортсменів несуть керівники ЗВО.

ІV. ВИМОГИ ДО СКЛАДУ КОМАНД ТА УЧАСНИКІВ

1.У змаганнях приймають участь науково-педагогічні працівники ЗВО України (Допускаються до змагань також науково-педагогічні працівники які  працювали в ЗВО).

  1. Учасники та представники команд повинні знати правила змагань та дійсне положення, пред’являти паспорт та посвідчення про вчене звання чи наукову ступінь за вимогою головного судді.
  2. Усі уточнення вносяться представниками команд до початку змагань.
  3. . Форма одягу учасника: темні костюмні брюки, однотонна класична сорочка з довгим рукавом, темні класичні туфлі(обов’язково), однотонний костюмний жилет, краватка-метелик (бажано, в фінальній частині - обов’язково).

Одяг учасників повинен бути акуратним і охайним. Джинси та кросівки не допускаються. Сорочка (блузка) повинна бути заправлена в штани. Учасники, які не дотримуються встановленої форми одягу, до змагань не допускаються.

 

  1. УМОВИ ТА ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ
  2. Кубок Ректора Кубок Ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду „Вільна піраміда з продовженням ” проводиться за кубковою системою до 2 поразок, де визначаються переможці, призери, місця спортсменів в особистій першості.
  3. Система проведення змагань(сітка змагань ) – верхня половина сітки до 24 очок, полу фінали-32 і фінал до 40 очок,  нижня половина сітки до 16 очок, матчі за розподіл місць  до 8 очок,. Система проведення змагань може бути змінена Головою суддівською колегією в зв’язку з великою кількістю учасників.
  4. Жеребкування відбудеться між учасниками змагань до початку змагань, згідно рейтингу(сліпий жереб для учасників, які вперше приймають участь) з урахуванням командної боротьби та заноситься в протокол реєстрації та жеребкування учасників змагань.

VІ. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ В ОСОБИСТОМУ ТА КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ

  1. Визначаються переможці в особистому заліку Кубку Ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду „Вільна піраміда з продовженням”.
  2. Визначаються переможці в командному заліку Кубку Ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду „Вільна піраміда з продовженням”.
  3. Визначаються переможці в Білії Кубку Ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду „Вільна піраміда з продовженням”

 

VІІ. ПОРЯДОК НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ І ПРИЗЕРІВ ЗМАГАНЬ

  1. Переможець в особистому заліку нагороджується перехідним кубком, медаллю і дипломом, призери змагань медалями і дипломами.
  2. Переможець в командному заліку нагороджується перехідним кубком, медаллю і дипломом, призери змагань медалями і дипломами.
  3. Переможець змагань в турнірі «Білія» нагороджуються перехідним кубком, медалями і дипломами, призери - медалями і дипломами.

VІII. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯД ПРОТЕСТІВ

Якщо на думку учасника суддя  стола неправильно інтерпретує дані Правила, він може заявити протест до нанесення чергового удару. Відразу після заяви протесту суддя  стола повинен призупинити гру. У випадку, якщо суддя вважає протест обґрунтованим, він переглядає своє рішення на користь гравця, що заявив протест, після чого гра триває.

Якщо суддя вважає протест необґрунтованим, він пропонує учасникові протягом 5 хвилин через представника команди або особисто подати Головному судді письмовий протест. Протест повинен бути розглянутий Головною суддівською колегією протягом 15 хвилин з моменту його подачі. Письмова резолюція по протесту засвідчується підписом Головного судді. Рішення Головної суддівської колегії не  опротестовується.

Гра на час розгляду протесту припиняється та триває після ухвалення рішення по протесту.

IХ. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ЗАЯВОК

Заявки встановленого зразка за ел. адресою alexbeznosyuk57@gmail.com та оригінали в суддівську колегію, термін подачі заявок- до 5.12.24 р. Телефон для довідок: +380679073288.

Х. БЛАГОДІЙНІ ВНЕСКИ

Благодійні внески на Чемпіонат складають: 1500 грн., перераховуються на картку Приватбанку: 4149 4993 8760 8910, одержувач – Безносюк Олександр Олексійович;  призначення платежу: участь в Чемпіонаті ЗВО України (прізвище, ім’я та по батькові платника).

ХІ. ФІНАНСУВАННЯ

Витрати, пов’язані з відрядженням команд (проїзд в обох напрямках, добові в дорозі, харчування, розміщення, збереження заробітної плати) за рахунок ЗВО, що відряджають.

ХІІ. ДОКУМЕНТИ ЗМАГАНЬ

На змаганнях з Піраміди оформляються наступні документи:

- протокол реєстрації суддів;

- протокол реєстрації та жеребкування учасників змагань;

- таблиці змагань;

- протоколи зустрічей;

- підсумкові протоколи змагань

- звіт Головного судді.

 

ДОДАТОК

ВІЛЬНА ПІРАМІДА З ПРОДОВЖЕННЯМ

При грі в «Вільну піраміду з продовженням» слід керуватися "Загальними правилами піраміди», а також нижченаведеними правилами.

  1. Мета гри.

Першим (раніше суперника) набрати задану кількість очок.

  1. Використовувані кулі.

Стандартний набір з шістнадцяти пірамідних більярдних куль: п'ятнадцять білих (кольору слонової кістки), що використовуються як прицільні, і одна кольорова (переважно жовта) куля без номера, яка використовується як биток.

  1. Вихідне розміщення куль.

Відповідно до п.9.1 та п.9.2 «Загальних правил піраміди»

  1. Початковий удар.

Початковий удар проводиться з руки з дому відповідно до п.13 «Загальних правил піраміди».

  1. Правила ведення гри:

5.1. Гра ведеться за правилами "Вільної піраміди". Однак після восьмої забитої кулі гра не зупиняється і триває доти, доки не буде забито чотирнадцяту кулю і на ігровій поверхні столу не залишаться дві останні кулі.

Примітка: Якщо разом із чотирнадцятою кулею в лузу падає п'ятнадцята, то діють правила відповідно до п.5.3

5.2. Після цього, чотирнадцять забитих куль повертаються на ігрову поверхню столу у формі неповної піраміди (без п'ятнадцятої кулі на задній позначці).

5.2.1. Якщо жодна із двох куль, що залишилися на столі, не заважає встановленню неповної піраміди, вони залишаються на своїх місцях. При цьому, як биток можна використовувати будь-яку кулю, включаючи виставлені.

5.2.2. Якщо встановленню піраміди заважає одна з двох куль, що залишилися на столі, її розташовують на задній позначці (у вершині піраміди), а друга куля залишається на місці. Як биток можна використовувати будь-яку кулю, включаючи виставлені.

5.2.3. Якщо встановленню піраміди заважають обидві кулі, що залишилися на столі, то всі п'ятнадцять білих куль розставляють у формі повної піраміди з вершиною на задній позначці, кольорова куля розташовується в домі згідно з п.9.1 і п.9.2 «Загальних правил піраміди» і гра триває за правилами початкової удару згідно з п.13 «Загальних правил піраміди».

5.3. Якщо разом із чотирнадцятою кулею в лузу падає п'ятнадцята, то всі п'ятнадцять забитих куль повертаються на ігрову поверхню столу у формі повної піраміди (з п'ятнадцятою кулею на задній відмітці).

5.3.1. Якщо куля, що залишилася на столі, не заважає встановленню повної піраміди, вона залишається на своєму місці. Як биток можна використовувати будь-яку кулю, включаючи виставлені.

5.3.2. Якщо куля, що залишилася на столі, заважає встановленню повної піраміди, то діють правила відповідно до п.5.2.3.

5.4. Право продовжити гру отримує гравець, який правильно забив чотирнадцяту кулю. При цьому (за винятком випадків, що підпадають під п.5.2.3 та п.5.3.2) йому надається право вибору:

(а) продовжити гру з позиції, що склалася після встановлення піраміди; або

(б) розставити кулі заново у формі повної піраміди з вершиною на задній позначці та продовжити гру битком із дому за правилами початкового удару згідно з п.13 «Загальних правил піраміди».

5.5. Гра триває доти, доки один із гравців першим не набере задану кількість очок.

  1. Штрафи за порушення.

У разі порушення правил, суперник порушника знімає зі столу будь-яку кулю (на свій вибір) і кладе на свою полицю. Така куля називається штрафною. Вона знімається після виставлення всіх неправильно забитих куль, які вискочили.

Примітка: Штрафна куля повинна бути знята до нанесення наступного удару, інакше вона залишається на столі і рахунок у партії не змінюється.

  1. Виставлення куль.

Усі неправильно забиті кулі, що вискочили, виставляються відповідно до п.25 «Загальних правил піраміди». Будь-яка виставлена куля може бути обрана гравцем, як биток або прицільна куля.

  1. Ведення рахунку.

За кожну правильно забиту в лузу кулю гравцю зараховується одне очко. Після зняття штрафної кулі у разі порушення правил до поточного рахунку суперника додається одне очко.

 

Participants list

1Kyiv198610
2Kyiv198721
3Kyiv198727
4Kyiv196012
5Kyiv196523
6Kyiv19721
7Овруч197026
8Kyiv197915
9Kyiv195920
10Kyiv194919
11Boryspil19686
12Kyiv19795
13Kyiv19808
14Вишгород196511
15Kyiv19792
16Kyiv196313
17Kyiv198116
18Kyiv19607
19Kyiv198914
20Kyiv19893
21Kyiv195824
22Kyiv195825
23Kyiv195617
24Kyiv196818
25Kyiv195722
26Kyiv199119
27Kyiv19734
592532
583220
572832
563211
553230
543227
532532
522418
511524
502414
492324
481416
471612
461116
45160
441524
43247
422224
412224
40163
391615
38168
371416
36716
35016
34716
33016
31168
301416
26160
241924
232024
221424
212412
201924
192419
181224
17247
151316
14216
13316
121116
111216
10167
71612
6016
4016
3167
2160
#1
#2
16
0
#3
16
7
#4
0
16
#5
#6
0
16
#7
16
12
#8
#9
#10
16
7
#11
12
16
#12
11
16
#13
3
16
#14
2
16
#15
13
16
#16
#17
24
7
Looser to #40
#18
12
24
Looser to #39
#19
24
19
Looser to #38
#20
19
24
Looser to #37
#21
24
12
Looser to #36
#22
14
24
Looser to #35
#23
20
24
Looser to #34
#24
19
24
Looser to #33
#25
Place 25
#26
16
0
Place 25
#27
Place 25
#28
Place 25
#29
Place 25
#30
14
16
Place 25
#31
16
8
Place 25
#32
Place 25
#33
0
16
Place 17
#34
7
16
Place 17
#35
0
16
Place 17
#36
7
16
Place 17
#37
14
16
Place 17
#38
16
8
Place 17
#39
16
15
Place 17
#40
16
3
Place 17
#41
22
24
Looser to #50
#42
22
24
Looser to #49
#43
24
7
Looser to #52
#44
15
24
Looser to #51
#45
16
0
Place 13
#46
11
16
Place 13
#47
16
12
Place 13
#48
14
16
Place 13
#49
23
24
Place 9, Winner to #55
#50
24
14
Place 9, Winner to #56
#51
15
24
Place 9, Winner to #53
#52
24
18
Place 9, Winner to #54
#53
25
32
Place 5
#54
32
27
Place 5
#55
32
30
Place 5
#56
32
11
Place 5
#57
28
32
Place 3
#58
32
20
Place 3
#59
25
32
Final

Final Standing

Place 1

Kyiv198986.67%0.0

Place 2

Kyiv197370.33%0.0

Place 3-4

Kyiv197968.67%0.0
Kyiv198662.00%0.0

Place 5-8

Kyiv198069.00%0.0
Kyiv199160.67%0.0
Kyiv197957.67%0.0
Kyiv197950.00%0.0

Place 9-12

Kyiv196859.67%0.0
Kyiv196356.00%0.0
Boryspil196849.00%0.0
Kyiv197239.33%0.0

Place 13-16

Kyiv195750.67%0.0
Kyiv198750.00%0.0
Овруч197050.00%0.0
Kyiv196049.00%0.0

Place 17-24

Kyiv196039.00%0.0
Kyiv195838.00%0.0
Kyiv1949137.67%0.0
Kyiv195635.00%0.0
Kyiv198913.00%0.0
Kyiv195912.33%0.0
Kyiv19870.00%0.0
Kyiv19810.00%0.0

Place 25-26

Вишгород196514.67%0.0
Kyiv19657.67%0.0
Kyiv19580.00%0.0