Latvijas čempionāts POOL8 Рига, BAMS Pool House • 29-30 октября 2022

Дисциплина
Пул 8
Категория
Национальный
Тип
Индивидуальный
Место проведения
Рига, BAMS Pool House
Cēsu iela 18, Rīga
Начало
29-10-2022 06:00
Окончание
30-10-2022

2022.GADA LATVIJAS INDIVIDUĀLO ČEMPIONĀTU PŪLĀ REGLAMENTS

Čempionātu organizētājs: Latvijas Republikas Biljarda Federācija.

Čempionātu rīkotājs: Latvijas pūla federācija.

Norises vieta: biljarda klubs ”BAMS pool house”, Rīgā, Cēsu ielā 18.

Disciplīnas: pūls 8, pūls 9, pūls 10, pūls 14.1

Norises laiks: Līdz 2022.gada 28.decembrim, katru disciplīnu izziņojot atsevišķi.

Partiju skaits: Uzvarai nepieciešamo partiju skaits ir ne mazāks katrai kategorijai sekojoši:

Vīriešu (atklātajā): pūls 9 – līdz 7 uzvarētām partijām, pūls 8 un pūls 10 – līdz 6 uzvarētām partijām, pūls 14.1 līdz 75 punktiem,

Meistaru un sieviešu: pūls 9 – līdz 6 uzvarētām partijām, pūls 8 un pūls 10 – līdz 5 uzvarētām partijām, pūls 14.1 līdz 50  punktiem,

Junioru un jauniešu: pūls 9 – līdz 5 uzvarētām partijām, pūls 8 un pūls 10 – līdz 4 uzvarētām partijām, pūls 14.1 līdz 40  punktiem,

Izslēgšanas kārtā vismaz par vienu partiju vai attiecīgi par 15 punktiem vairāk.

Čempionātu administrācija:

Čempionātu vadītājs: Gatis Taube

Sacensību galvenais tiesnesis: Vladislavs Beļkovs

Atbildīgā persona par epidemioloģisko drošības pasākumu īstenošanu: Gatis Taube

Reģistrācija un izloze:

Sacensībās drīkst piedalīties tikai Latvijas rezidenti.

Reģistrēšanās kārtība, izloze un turnīra spēļu grafiks tiek noteikts katrai disciplīnai atsevišķi, to izziņošanas brīdī. Rezultāti tiek publicēti vietnēs www.tournamentservice.net un www.lrbf.lv.

Dalības maksa:

Vīriešu atklātajā kategorijā 20EUR (Līdz 18 gadu vecumam 10EUR, ja piedalās divos turnīros, tad atlaide 5EUR);

Meistaru kategorijā 15EUR;

Sieviešu kategorijā 5EUR;

Junioru un jauniešu kategorijā 5EUR;

Vecuma Ierobežojumi:

Jauniešiem un junioriem:

U17 - sportistam sacensību gadā drīkst būt ne vairāk kā 16. dzimšanas diena.

U19 - sportistam sacensību gadā drīkst būt ne vairāk kā 18. dzimšanas diena.

U23 - sportistam sacensību gadā drīkst būt ne vairāk kā 22. dzimšanas diena.

 

Meistaru vecuma grupām, sportistam sacensību gadā jābūt vismaz 45. dzimšanas dienai, ievērojot sekojošu pārejas periodu:

2022 - sportistam sacensību gadā jābūt vismaz 44. dzimšanas dienai.

2023 - sportistam sacensību gadā jābūt vismaz 45. dzimšanas dienai.

 

Apģērba noteikumi

Sportista apģērbam jābūt tīram, kārtīgam un labā stāvoklī. Ja sportists nav pārliecināts par sava apģērba atbilstību reglamentam, tam ir jāvēršas pie Turnīra vadītāja pirms spēles ar jautājumu par apģērba legalitāti. Turnīra vadītāja lēmums par apģērba atbilstību ir galējs.

Krekls:

Kreklam jābūt ar apkakli un garām vai īsām piedurknēm un tas var būt jebkurā krāsā. Virs krekla var tikt izmantots papildus apģērbs, tāds kā veste, džemperis vai sporta tērpa augšdaļa, bet bez kapuces. Ir atļauts izmantot apakškreklu vai termoveļu, ja tas atbilst kopējam tēlam. Kreklam ir jābūt ievietotam biksēs un pietiekami garam lai stiepjoties pie galda, tas neiznāktu ārā no biksēm un nebūtu redzams ķermenis. Sievietēm krekls var būt ārpus biksēm, bet tā lai nebūtu redzamas ķermenis. T-krekli nav atļauti.

Bikses:

Biksēm jābūt tīrām un labā stāvoklī, tām ir jābūt ar siksnu, kas apjozta ap vidukli. Saīsinātas bikses nav atļautas neatkarīgi no dizaina un materiāla. Sievietēm atļauti arī melni vai dalīti svārki, kas nosedz ceļgalus. Nav atļauts vilkt bikses ar kniedēm, ķēdītēm vai tamlīdzīgiem dekoratīviem elementiem un sānu kabatām zemāk par gurniem. Jebkādas džinsu un velveta auduma bikses ir aizliegtas neatkarīgi no dizaina un krāsas.

Kurpes:

Kurpēm jābūt klasiskām un pieskaņotām apģērbam. Kedas, auduma sporta apavi (“krosenes”) un zandales nav atļautas. Tumši sporta apavi ar ādas vai ādai līdzīgu materiālu augšdaļu ir atļauti ar turnīra vadītāja piekrišanu.

Pārējais:

Galvassegas un austiņas nav atļautas, izņemot ar oficiāla ārsta izziņu. Ja sportists atsakās ievērot iepriekšminētos apģērba noteikumus, viņš atzīst zaudējumu konkrētajā spēlē.

Speciālie izsitiena noteikumi:

Pūls 9 – Alternatīvais izsitiens (“pēc kārtas”), novietojot “9” bumbu uz mājas punkta un ievērojot 3 bumbu noteikumu (“spēka izsitiens”);

Pūls 10 - Alternatīvais izsitiens (“pēc kārtas”), izsitienu veicot no mājas daļas – “ārpus boksa”;

Pūls 8 - Alternatīvais izsitiens (“pēc kārtas”);

Laika ierobežojums:

Lai labāk kontrolētu turnīra spēļu grafiku, jebkurā spēlē un laikā var tikt piemērots laika limits. Lēmumu par tā izmantošanu pieņem turnīra vadītājs.

Pēc  laika limita piemērošanas, katra sitiena (izņemot nākamo piegājienu pēc izsitiena) veikšanai tiek atvēlētas 35 sekundes, ar brīdinājumu pēc 25 sekundēm. Katram sportistam ir pieejams viens 25 sekunžu pagarinājums katrā partijā. Laika ierobežojums nākamajam piegājienam pēc izsitiena ir 60 sekundes ar brīdinājumu pēc 50 sekundēm, bez iespējas izmantot pagarinājumu. Pūla spēlē 14.1 katrs sportists var izmantot vienu pagarinājumu spēlē starp bumbu salikšanu piramīdā.  Savukārt otrajā piegājienā pēc bumbu salikšanas laika limits ir 60 sekundes.

Laika uzskaite sākas, kad visas bumbas ir beigušas kustību, ieskaitot rotēšanu un sitambumba ir pieejama spēlētājam. Laika uzskaite apstājas brīdī, kad kijas uzgalis pieskaras sitambumbai izdarot sitienu vai beidzās sitienam atvēlētais laiks. Ja sportists nepaspēj veikt sitienu laikā, tas ir standarta pārkāpums.

Kavēšanās:

Sportistiem jābūt  sporta zālē un gatavam uzsākt spēli 30 minūtes pirms norādītā spēles laika. Ja sportists nokavē savas spēles uzsākšanas laiku vairāk par divdesmit minūtēm, viņš zaudē konkrēto spēli.

Ja sportists kavē, tad tiek pielietota sekojoša procedūra:

Pēc 6 minūtēm: Pirmais brīdinājums un uzvara vienā partijā (vai 15 punkti spēlē 14.1) tiek piešķirta pretiniekam.

Pēc 11 minūtēm: Otrais brīdinājums un uzvara vienā partijā (vai 15 punkti spēlē 14.1) tiek piešķirta pretiniekam.

Pēc 16 minūtēm: Pēdējais brīdinājums un uzvara vienā partijā (vai 15 punkti spēlē 14.1) tiek piešķirta pretiniekam.

Pēc 20 minūtēm: Kavējošais sportists zaudē spēli.

Ja spēli nokavē abi sportisti, tad, ja tiek izmantota divmīnusu sistēma, abi tiek izslēgti no turnīra. Šādu lēmumu var pieņemt tikai turnīra administrācija.

Trīsstūra trafareta noņemšana:

Trīsstūra trafarets (“TT”) var tikt izmantots sekojošās disciplīnās: pūls 8, 9, 10. To nav atļauts izmantot spēlē pūls 14.1. 

Pēc izsitiena TT jānoņem no galda pēc iespējas ātrāk neizkustinot bumbas. Ja bumbas traucē noņemt TT, tad to jānoņem no galda pretiniekam. Ja nav traucējošu bumbu, sportists var to var noņemt no galda pats. TT var tikt noņemts no galda, ja to noņemšanu traucē ne vairāk kā divas bumbas, izņemot gadījumu, kad bumbas atrodas kontaktā viena ar otru.

Kad kāds sportists TT pārvieto no tā sākotnējās atrašanās vietas pēc izsitiena, tas pārstāj būt par galda sastāvdaļu un jebkurš bumbu kontakts ar to ir pārkāpums.

Sākotnējā bumbu salikšana:

Spēlēs pūls 9 un 10, bumbas pirms izsitiena ir jāsaliek nejaušā kārtībā, izņemot 1. bumbu, kura vienmēr tiek nolikta virsotnē un 9. vai 10. bumba, kuras atrodas pa vidu. Nav atļauts likt kādas bumbas apzināti noteiktā kārtībā vai vietā.

Pārtraukums:

Katram sportistam ir iespēja izmantot vienu piecu minūšu pārtraukumu spēles laikā. Pretiniekam šajā laikā jāpaliek savā vietā, ja vien viņš neizmanto arī savu pārtraukumu šajā laikā, kura gadījumā turpmāki pārtraukumi nav atļauti.

Pūla spēlēs 8, 9, 10 pārtraukums var tikt paņemts starp partijām, pirms izsitiena. Spēlē 14.1 pārtraukumu var paņemt, kad notiek bumbu salikšanu piramīdā. Ja aktīvais sportists paņem pārtraukumu, tad spēlē tiek apturēta un galds tiek attiecīgi atzīmēts (standarta procedūra ir kijas nolikšana uz galda). Ja neaktīvs spēlētājs paņem pārtraukumu, tad sportists pie galda var turpināt savu piegājienu. Šajā gadījumā neaktīvam spēlētājam jāpārliecinās, ka spēle tiek uzraudzīta, pretējā gadījumā viņam nav tiesību izteikt pretenzijas aktīvam spēlētājam.

Sportistiem jāatceras, ka viņu darbībām jāatbilst spēles garam un ja viņi rīkojas pretēji tam, tad tiek piemērots sods par nesportisku uzvedību. Iespējamie soda iemesli: pārtraukuma paņemšana jebkurā citā laikā, nekā norādīts iepriekš, praktizēšanās pārtraukuma laikā (tajā skaitā sitienu izdarīšana ar jebkuru bumbu) un kavēta atgriešanās no pārtraukuma.

Antidopings, smēķēšana, alkohola lietošana u.t.t.

Aizliegtās vielas ir aprakstītas pasaules antidopinga aģentūras (WADA) aizliegto vielu sarakstā (www.wada-ama.org). Smēķēšana, tabakas izstrādājumu, elektronisko cigarešu, alkohola vai bezalkoholiskā alus lietošana spēles laikā ir aizliegta, ieskaitot pārtraukumu. Jebkurš pārkāpums tiek klasificēts kā nesportiska uzvedība. Ja tiesnesis vai turnīra vadītājs uzskata, ka sportists nav spējīgs uzsākt vai turpināt spēli dēļ acīmredzama apreibuma, viņi ir tiesīgi piemērot soda mērus līdz pat sportista diskvalifikācijai.

Mobilo telefonu lietošana

Spēles laikā sportistiem nav atļauts izmantot mobilos telefonus vai citas elektroniskās ierīces, ieskaitot pārtraukumu. Šādām ierīcēm jābūt izslēgtām vai ieslēgtām klusuma režīmā un tās nedrīkst atrasties uz galda vai redzamā vietā.

Tiesneši

Bumbu salikšanu pirms partijas veic paši sportisti un viņi ir atbildīgi par spēles rezultātu. Spēles tiesā savstarpēji paši sportisti, aicinot tiesnesi ja tas nepieciešams. Uzvarētājs ir atbildīgs par rezultāta nekavējošu paziņošanu.

Nesportiska uzvedība

Noteikumi un reglaments piešķir tiesnesim un citā oficiālajām turnīra amatpersonām iespējas sodīt par nesportisku uzvedību. Šādu lēmumu pieņemšanā tiek ņemti vērā vairāki faktori, ieskaitot iepriekšējo rīcību, iepriekšējos brīdinājumus, cik nopietns ir pārkāpums, un informāciju, kas sportistiem varētu būt sniegta pirms turnīra sākuma. Ja sportists apvaino tiesnesi vai citu oficiālu turnīra amatpersonu, pārkāpējs tiek sodīts līdz pat diskvalifikācijai no turnīra.

Protestu iesniegšana

Visus dalībnieku strīdus izšķir galvenais tiesnesis. Dalībniekiem ir tiesības trīs dienu laikā pēc pasākuma beigām nosūtīt rakstisku protestu, kas apstrīd galvenā tiesneša lēmumu, iesniedzot to čempionāta rīkotājam pa e-pastu lpf@inbox.lv. Par katru protestu ir jāiemaksā drošības nauda 20 EUR apmērā. Ja čempionāta rīkotājs konstatē, ka dalībnieka protests ir pamatotas, dalībniekam tiek atmaksāta drošības nauda 20 eiro apmērā un dalībnieks, tiesnesis un jebkura cita iesaistītā puse tiek informēta par turpmākajām darbībām saistībā ar lēmumu.

Spēles laiks

Par spēles laiku, kurā tiek ievēroti šajā nolikumā minētie ierobežojumi, tiek uzskatīts sekojošs laika posms:

Spēles laiks sākas ar brīdi, kad tiesnesis paziņo par konkrētas spēles sākumu, nosaucot sportistus un galdu, bet beidzas ar brīdi, kad spēle ir legāli noslēgusies un spēlētāji ir paziņojuši rezultātu tiesnesim.

LRBF valde 28.09.2022.

Список участников

1Liepāja197912
2Рига19721
3Kuldīga19718
4Рига19
5Рига199116
6Рига19713
7Рига19954
8Рига19802
9Liepāja19559
10LAT38
11Baloži201637
12Рига30
13LAT28
14Ventspils19837
15Рига12
16Рига199510
17Рига19587
18Рига19686
19Рига198215
20Liepāja5
21Ventspils33
22Рига20016
23Sigulda198814
24Liepāja198025
25Рига198920
26Рига34
27Рига8
28Рига199411
29Рига19704
30Liepāja198129
31Рига19782
32Ķekava197640
33Rezekne19909
34Sigulda24
35Sigulda197711
36Sigulda199427
37Sigulda200123
38Рига19955
39Liepāja195510
40Рига19893
41Рига36
9158
9075
8972
8873
8775
8667
8567
8465
8336
8264
8126
8016
7965
7861
7760
7636
7560
7446
7360
7236
7106
7065
6906
6861
6746
6664
6516
6464
6346
6216
6116
6064
5960
5861
5756
5616
5564
5463
5362
5206
5162
5036
4962
4862
4762
4536
4416
4136
4046
3756
3336
3260
3116
3065
2961
2861
2762
2662
2560
2460
2365
2263
2165
2160
2065
2056
1965
1962
1864
1825
1761
1753
1636
1653
1545
1563
1453
1326
1351
1235
1216
1125
1025
956
952
864
825
751
651
552
564
454
352
251
153
164

Итоговый протокол

Место 1

Рига197293.67%25.5
Рига198990.00%38.5

Место 2

Ventspils198366.33%26.5
Рига196864.00%13.5

Место 3-4

Рига198076.00%20.5
Sigulda198865.00%20.5
Рига197164.00%7.5
Рига197850.00%7.5

Место 5-6

Liepāja51.00%3.5
Рига197048.67%3.5

Место 5-8

Рига199572.67%16.5
Rezekne199061.33%16.5
Рига199558.00%16.5

Место 7-8

Kuldīga197149.33%2.5
Liepāja195538.67%2.5

Место 9-11

Рига195835.00%1.5
Liepāja195513.67%1.5
Sigulda19779.33%1.5
Рига7.67%1.5

Место 9-12

Ķekava197663.00%14.5
Рига199449.33%14.5
Рига48.33%14.5

Место 13-16

Рига58.67%12.5
Baloži201657.67%12.5
Ventspils55.67%12.5
Рига200151.67%12.5

Место 17-24

Рига198951.67%10.5
LAT49.33%10.5
Рига46.00%10.5
Рига199537.33%10.5
Liepāja197936.67%10.5
Liepāja198035.67%10.5
Рига199134.00%10.5

Место 25-32

Sigulda39.00%6.5
Рига198236.00%6.5
Рига31.67%6.5
Liepāja198131.00%6.5

Место 33-37

LAT14.00%2.5
Рига13.33%2.5
Sigulda200112.00%2.5
Sigulda19944.67%2.5